Ενημέρωση για τα Ναρκωτικά

Ευχαριστούμε θερμά τη Διεύθυνση Ασφάλειας Αττικής, την Υποδιεύθυνση Δίωξης Ναρκωτικών και τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων για την συνδιοργάνωση της ενημερωτικής συνάντησης με τους μαθητές μας για την μάστιγα των Ναρκωτικών και των καταστρεπτικών συνεπειών από την χρήση τους.

Μπορεί να είναι εικόνα κείμενο που λέει "ΥΠΟΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΥΠΟΔΙΕΥ ΔΙΩΕΗΣ ΝΑΡΚΩΤΙΚΩΝ ΑΤΤΙΚΗΣ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΥΠΟΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ப ΔΙΩΞΗΣ ΝΑΡΚΩΤΙΚΩΝ"

Ο ι μαθητές των τμημάτων Α3 και Α4 διάβασαν λογοτεχνικά (ή άλλα) βιβλία, με χαρά (ή με το ζόρι!) στα πλαίσια του μαθήματος της Νεοελληνικής Λογοτεχνίας. Έπεται συνέχεια…

ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΓΙΑ ΓΟΝΕΙΣ

Ένα πολύ ενδιαφέρον webinar για γονείς που αφορά την ασφάλεια στο Διαδίκτυο για γονείς παιδιών Γυμνασίου και Λυκείου.

Πως θα εκπαιδεύσουμε τους εφήβους να χρησιμοποιούν με ασφάλεια το διαδίκτυο; Τι πρέπει να προσέχουν οι γονείς και ποιοι οι κυριότεροι κίνδυνοι που ελλοχεύουν; Ποια εργαλεία είναι διαθέσιμα δωρεάν για την προστασία των παιδιών;

Θα θιχτούν θέματα όπως η προστασία των προσωπικών δεδομένων των παιδιών, οι επαφές με αγνώστους, το online gaming, η ασφάλεια στα κοινωνικά δίκτυα κ.α.

Ημέρα 26.02.2024

Ώρα: 18:00-19:30

Εισηγητής: Γιώργος Κορμάς – Υπεύθυνος Γραμμής Βοηθείας Help-line.gr Ελληνικού Κέντρου Ασφαλούς Διαδικτύου ΙΤΕΓια να συμμετάσχετε στο σεμινάριο συμπληρώστε την παρακάτω φόρμα:

Νέοι Κάδοι Ανακύκλωσης

Ευχαριστούμε θερμά την εταιρεία TÜV HELLAS SA. για την ευγενική προσφορά στο σχολείο μας κάδων ανακύκλωσης που θα βοηθήσουν σημαντικά το έργο και τη δράση του σχολείου για συστηματική και συνειδητή συλλογή, διαλογή και ανακύκλωση υλικών

Μπορεί να είναι εικόνα 2 άτομα, άτομα που μελετούν και νοσοκομείο

Κοπή βασιλόπιτας

Ευχαριστούμε πολύ τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων για τις βασιλόπιτες των μαθητών και των καθηγητών καθώς και το υπέροχο δώρο για τον τυχερό του φλουριού. Καλή και δημιουργική χρονιά!